far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Flying Wings I i Saint Sinners - zwycięzcy I i II Ligi 26.05.2014

W dniach 23-25 maja 2014 odbył się w Radomiu kolejny Turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Na kortach walczyło 12 drużyn z I i II Ligi. Słoneczna pogoda dopisywała nam przez cały weekend. Ale mimo wysokich temperatur nasi zawodnicy dzielnie walczyli o najlepsze miejsca.

Dużym zaskoczeniem okazała się drużyna IKS Jeźdźcy, która w Lidze I wygrała z zeszłorocznymi Mistrzami Polski, ostatecznie zajmując 4 miejsce w Lidze po przegranej z drużyną Grom Ostrów. Z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy również sobotni mecz Grom Ostrów - Sitting Bulls, gdzie tylko 1 punktem ostrowska drużyna pokonała rywala. W meczu finałowym spotkali się ponownie: Balian I Rugby Wlkp i Wlying Wings I Rzeszów. Tym razem rzeszowski skład był lepszy od Balian o 3 punkty. Obie drużyny remisują w klasyfikacji generalnej. Czekamy z niecierpliwością na trzeci turniej, który rozstrzygnie ostatecznie Mistrza Polski 2014.

W II Lidze również nie brakowało emocji. W sobotę drużyny rozegrały mecze grupowe, natomiast drugiego dnia odbyły się mecze finałowe. Niedzielny poranek rozpoczął się zaciętą walką na boisku 2, gdzie w krzyżówce częstochowski skład walczył z przedstawicielami Bydgoszczy. Ostatecznie w czwartej kwarcie Saint Sinners wysunął się na prowadzenie, wygrywając z drużyną Jokers 1 punktem i tym samym dając sobie miejsce w finale. Drużyna bydgoska walczyła o 3 miejsce z Siedzącymi Końmi, gdize obie drużyny zdobywały punkt za punkt. Mając na zegarze 3 sekundy do końca czwartej kwarty, Sebastian Wysocki zdobył ostatnią bramkę, dając tym samym wygraną i 3 miejsce w turnieju swojej drużynie - Jokers. W finale mieliśmy okazję oglądać Four Kings 2 i Saint Sinners. Kolejne emocje, kolejny mecz punkt za punkt. W czwartej kwarcie w ostatnich minutach gry częstochowska drużyna wysunęła się na prowadzenie, wygrywając 1 punktem.

Szczegółowe wyniki rozgrywek dostępne TUTAJ.