rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Podsumowanie sezonu 18.09.2012

Zacięte pojedynki, okrzyki dopingujących, walka o każdy punkt do ostatniej sekundy.... tak wyglądał ostatni Turniej Rugby na Wózkach I Ligi, który odbył się w miniony weekend w Radomiu. Zjechało się 10 drużyn z całej Polski, by walczyć po raz ostatni w tym roku i zdobyć jak najwyższą pozycję w rankingu na sezon 2012 i tym samym jak najlepszą lokatę na przyszły rok.
Wszystko rozpoczęło się w piątek, kiedy to drużyny zakwaterowały się w hotelu, a sędziowie wyruszyli na halę, aby przygotować boiska do weekendowych starć. W sobotę od rana ciężki mecz: Four Kings I - Balian, gdzie po dogrywce 2 punktami zwyciężył Balian. Przez cały dzień słychać było tylko mocne zderzenia wózków oraz głośne gwizdki sędziów. Ostatni mecz w grupie A: Flying Wings - Balian również przyniósł wiele emocji. Punkt za punkt, wszyscy zaciskali kciuki za swoich faworytów, ławka rezerwowa dopingowała ostatnimi resztkami głosu i... znów dogrywka. Ostatnia sekunda.... i 1 punktem wygrała po raz drugi drużyna z Poznania. Meczem decydującym w walce o medale był niedzielny pojedynek: Four Kings I - Flying Wings, w którym drużyna warszawska pokonała Rzeszów 5 punktami.
W grupie B również nie brakowało emocji, ale zdecydowanym faworytem okazali się tym razem Jeźdźcy z Borowej Wsi, którzy wygrali wszystkie mecze tego turnieju.
Po podsumowaniu dwóch turniejów, w czołówce, z jednakową liczbą punktów znalazły się 3 drużyny: Flying Wings Rzeszów (Mistrz Polski 2011), Balian Poznań i Four Kings I. O ostatecznym wyniku zadecydowały małe punkty pomiędzy tymi trzema drużynami oraz suma zdobytych bramek.
Mistrzem Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2012 został Balian Poznań, srebro wywalczył Four Kings I Warszawa, a brązowy medal powędrował do Flying Wings Rzeszów. Serdecznie gratulujemy.
 
Lista rankingowa 2012 liga I:
1. Balian Poznań
2. Four Kings I Warszawa
3. Flying Wings Rzeszów
4. Grom Ostrów Mazowiecka
5. Sitting Bulls Katowice
6. Four Kings II
7. Jeźdźcy Borowa Wieś
8. Skorpion Polkowice
9. Jokers Bydgoszcz
10. IKS Atak Elbląg

Lista rankingowa 2012 liga II:
1.    Saint Sinners Częstochowa
2.    TetraGryf Szczecin
3.    Brave Snails Lublin
4.    Four Kings III Warszawa
5.    Piecobiogaz Poznań
6.    Siedzące Konie
7.    The Dogs Gorzów Wielkopolski
8.    Diabły Łódź
9.    Dragons
9.    OGR-y Opole
 
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami poszczególnych meczy (kliknij).
 
Dziękujemy sędziom boiskowym, sędziom stolikowym z V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu pod opieką pani Agnieszki Gierwatowskiej, wszystkim wolontariuszom oraz miłej obsłudze Hali Sportowej AGA, jak również obsłudze Hotelu Gromada w Radomiu. Bez Was te turnieje by się nie odbyły.

Organizacja turnieju możliwa była dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

IWRF    |    Forum