rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
FOUR KINGS I Mistrzem Polskiej Ligi Rugby na Wózkach 2013 08.10.2013

W miniony weekend w Radomiu odbył się ostatni turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2013. Drużyny przyjechały w pełnych składach, by zawalczyć o jak najlepsze miejsca w klasyfikacji ogólnej. Na turnieju zabrakło drużyny Skorpion, która ze względów organizacyjnych zrezygnowała z udziału w Lidze. W związku z tym gościnnie wystąpiła drużyna Mixed Team - zawodnicy z Ligi II. Mamy nadzieję, że było to dla nich dobre doświadczenie móc powalczyć z bardziej doświadczonymi rugbystami. 

W Radomiu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez cały weekend. W sobotę rozpoczeliśmy turniej dość trudnym meczem: Flying Wings I - Balian i do ostatniej chwili nie wiadomo było kto wygra. Punkt za punkt, obie drużyny dały z siebie wszystko, ale w ostatnich sekundach gry drużyna rzeszowska wyszła na prowadzenie 1 punktem wygrywając z Balianem. Również niedzielny mecz Four Kings I - Flying Wings I okazał się ciekawy i trzymający w napięciu, gdzie ostatecznie zwyciężyła drużyna rzeszowska 45:41. W grupie B przewagę przejęła drużyna Sitting Bulls wygrywając wszystkie pojedynki.

Podsumowanie turniejów w sezonie 2013, pozwoliło nam określić Ogólną Klasyfikację Końcową. Podczas weekendowego turnieju odbyła się ceremonia wręczenia medali: brąz powędrował do drużyny z Pniew - Balian, srebrny medal otrzymał zespół rzeszowski Flying Wings I, a Mistrzem Polskiej Ligi Rugby na Wózkach została warszawska drużyna Four Kings I.

Wyniki dostępne: tutaj

Galeria: tutaj

 

RANKING KOŃCOWY:

1. Four Kings I Warszawa

2. Flying Wings I Rzeszów

3. Balian Pniewy

4. Grom Ostrów Mazowiecka

5. Sitting Bulls Katowice

6. IKS Jeźdźcy Borowa Wieś

7. Four Kings II Warszawa

8. Saint Sinners Częstochowa

9. TetraGryf Szczecin

10. Skorpion Polkowice

 

Wśród najlepszych zawodników poszczególnych klas zostali wybrani:

0.5 pkt - Mirosław Szczepankiewicz - TetraGryf

1.0 - 1.5 pkt - Tomasz Witkowski - Four Kings II

2.0 pkt - Arkadiusz Henicz - Balian

2.5 - 3.5 pkt - Marek Pieczka - IKS Jeźdźcy

MVP - Rafał Rocki - Balian

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz zwycięzkim drużynom. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach.

Dziękujemy firmie GTM za serwis techniczny podczas turniejów. Dziękujemy obsłudze HALI SPORTOWEJ AGA i HOTELU GROMADA w Radomiu za możliwość przeprowadzenia turnieju. Dziękujemy sędziom boiskowym pod kierunkiem Głównego Sędziego Ligi - Karoliny Swobody, sędziom stolikowym z V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu pod kierunkiem Pani Agnieszki Gierwatowskiej. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom za pomoc zawodnikom i przy organizacji turniejów.

Organizacja turniejów możliwa była dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON. Treningi w regionach i użycie wózków rugbowych możliwe były przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

IWRF    |    Forum