rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
European Maximus Project - 21-25.01.2014 Budapeszt 28.01.2014

W dniach 21-25 stycznia 2014r. w Budapeszcie odbył się pierwszy turniej dla krajów rozwijających dopiero dyscyplinę sportową rugby na wózkach - European Maximus Project. W turnieju wzięły udział drużyny z Grecji, Izraela, Rosji i Węgier. Reprezentacja Niemiec i Czech wzięła udział w turnieju jako drużyny mentorskie.

Miło nam poinformować, iż do sukcesu tego turnieju przyczynili się również Polacy. Podczas turnieju odbyło się szkolenie dla nowych sędziów, które poprowadziła Sylwia Sękowska - Główny Sędzia Polski w latach 2007-2013. Równocześnie odbyło się szkolenie dla nowych klasyfikatorów prowadzone przez Izabelę Franczak - Głównego Klasyfikatora Polski. W szkoleniu wzięła udział Monika Biernat, która w 2013 roku rozpoczęła pracę jako klasyfikator na poziomie narodowym.

Cieszy nas to wyróżnienie oraz fakt, iż Polska bierze czynny udział w rozwoju rugby na wózkach na świecie. Życzymy dalszych sukcesów naszym Paniom, jak również kibicujemy krajom, które rozpoczynają swoją przygodę z rugby na wózkach.

IWRF    |    Forum