rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Flying Wings II zwycięzcą turnieju III LIGI 11.05.2014

Zakończył się pierwszy turniej III Ligi. W rozgrywkach wzięło udział 7 zespołów z Polski i 1 z Ukrainy. Drużyny rozegrały mecze grupowe w sobotę, zaś w niedzielę odbyły się mecze finałowe. Wiele ciekawych transferów, wielu nowych zawodników, fascynujące mecze i bardzo dobra organizacja drużyn. Miłe zaskoczenie ze strony zespołu Dragons Kuschall, który z 7 pozycji rankingu 2013, w tym turnieju zajęła 4 miejsce. W finale mieliśmy okazję oglądać Flying Wings II i Brave Snails, gdzie drużyna rzeszowska wygrała dużą przewagą punktową.

Drużyna z Ukrainy po raz kolejny bierze czynny udział w naszej lidze, mimo zawirowań politycznych. Z radością obserwujemy rozwój rugby u naszych wschodnich sąsiadów. Na tym turnieju ukraiński zespół przybył dość liczną grupą, w tym nowych zawodników, którzy dzielnie walczyli o każdy punkt do ostatnich sekund gry.

Podczas turnieju odbyła się klasyfikacja nowych zawodników, a aktualne klasy dostępne są TUTAJ.

W sobotę miało miejsce pierwsze spotkanie z cyklu spotkań dla trenerów i zawodników prowadzone przez Trenera Kady Narodowej B Janusza Kozaka. Spotkania te mają na celu przybliżyć różne możliwości taktyczne i tym samym rozwój rugby w Polsce. Mamy nadzieję, że spotkanie było owocne i na kolejnych spotkaniach frekwencja będzie jeszcze większa.  Serdecznie zapraszamy.

Końcowy ranking po turnieju:

1. Flying Wings II

2. Brave Snails

3. Quickie

4. Dragons Kuschall

5. Balian II Rugby Wielkopolska

6. Four Kings 3

7. START The Dogs

8. WRPU Ukraina

 

W związku z tym, w kolejnym turnieju drużyny rozegrają mecze w następujących grupach:

Grupa E Grupa F
1-Flying Wings II 2-Brave Snails
4-Dragons Kuschall 3-Quickie
5-Balian II Rugby Wlkp      6-Four Kings 3
8-WRPU Ukraina 7-Start The Dogs

 

Wyniki meczy z I turnieju III Ligi dostępne TUTAJ.

Galeria dostępna TUTAJ.

 

Organizacja turnieju możliwa była dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

IWRF    |    Forum