rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Wyniki III turnieju Polskiej Ligi Rugby na Wózkach 2016 03.06.2016

Zakończyliśmy III turniej Polskiej Ligii Rugby na Wózkach w sezonie 2016.

27-29.052016  na hali widowiskowo-sportowej ARENA URSYNÓW odbył się III turniej PLRnW 2016 rywalizowało 6 drużyn z I-ligi i 5 zespołów z III-Ligi, które walczyły o mistrzostwo poszczególnych lig. 

Wszystkie drużyny prezentowały znakomity poziom rozgrywek co dostarczało wielu emocji wszystkim obserwującym niesamowite zmagania prawdziwych "Twardzieli". Ostatecznie w finale I ligi spotkały się druźyny Balian Wielkopolska Chrzypsko Pniewy I oraz Grom Ostrów Mazowiecka. Niestety drużyna z wielkopolski wyczerpała swoje siły podczas fascynującego meczu półfinałowego z drużyną latających skrzydeł Fying Wings z Rzeszowa co spowodowało kontuzję jednego z czołowych zawodników i przegraną w tym spotkaniu.

 W meczu o 3/4 miejsce zagrały drużyny Four Kings Warszawa oraz Flying Wings Rzeszów, które zaprezentowały Rugby na Wózkach na najwyższym poziomie. Mecz do samgo końca był bardzo wyrównany. Zawodnicy walczyli do upadłego. W ostatnich minutach spotkania druzyna z Rzeszowa obieła kilku punktowe prowadzenie co pozwoliło im zwyciężyć w tym meczu.

W III lidzę drużyna AvalonExtreme, która od tego sezenu rozpoczęła przygode z Polską Ligą Rugby na Wózkach pokazała, że ma ogromny potencjał oraz determinację do podjęcia walki  o najwyższe miejsce w lidze I. Ostatecznie drużyna zajęła I miejsce III ligi co dało im awans i możliwość rywalizacji w przyszłym sezonie w II lidze.

 

Turniej odbył się dzięki finansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU

 

Pełna tabela wyników: Pobierz

 

Ranking po turnieju:

 

Liga I

1. Grom Ostrów Mazowiecka

2. Balian Wielkopolska Chrzypsko Pniewy I

3. Flying Wings I Rzeszów

4. Four Kings Warszawa

5. Sitting Bulls Katowice

6. IKS Jeźdźcy Mikołów

 

Liga III

1. Avalon Extreme Warszawa

2. Four Kings Old Stars

3. Brave Snails Lublin

4. Start TetraGryf Szczecin

5. Dragons Mix Team

 

Wszytkim drużynom gratulujemy wyników.

 

IWRF    |    Forum