rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Zmiany w przepisach 10.10.2008

1 października wprowadzona została aktualizacja do obecnie obowiązujących przepisów gry. Dużo zmian, dużo nowości, wielkie wyzwanie. Zmiany wprowadzone zostaną do rozgrywek Polskiej Ligi Rugby na Wózkach wraz z rozpoczęciem sezonu 2009.

Mamy całą zimę, żeby powoli oswoić się z myślą o tym, że teraz w rugby będzie się grało trochę inaczej. Jest to czas, który wykorzystamy na szkolenie sędziów i ekipy technicznej, trenerzy zaś będą wykładać tajniki nowych artykułów swoim zawodnikom. Do pierwszego turnieju w marcu wszyscy powinni zdążć przyswoić już najświeższe nowości.

Ostatecznie uformował się limit czasu na rozegranie akcji - od 1 stycznia będzie trzeba zwiększyć tempo, aby zdążć w 12 sekund wyjść z pola obrony, a w 40 sekund rozegrać całą akcję. Gra będzie szybka, męcząca, mniej będzie też czasu na ustalenia z trenerem. Zawodnicy będą teraz bowiem dysponowali jedynie 30 sekundowymi przerwami na żądanie, które stosowane będą bardziej jako element taktyczny, niż moment na dyskusje nad sposobem rozgrywania akcji. Dodatkowo jednak trener będzie dysponował dwoma 60 sekundowymi time outami, w czasie których będzie można skonsultować grę. Ważna zmiana dotyczy również czasu technicznego (equipment time out), od wejścia w żcie nowych przepisów w trakcie tej przerwy nie będzie już można dokonywać zmiany zawodników.


IWRF    |    Forum