rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Zgrupowanie Four Kings 31.08.2008

Na tydzień przed turniejem ligowym zgrupowanie odbyli również zawodnicy warszawscy. Od czwartku 21 sierpnia do niedzieli 24 sierpnia spędzili blisko 20 godzin na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowii Mazowieckiej. Dodając do tego trening w przeddzień wyjazdu na zgrupowanie, gracze zespołu Four Kings mieli bardzo intensywny tydzień.

Celem spotkania było przygotowanie do zbliżających się rozgrywek oraz wprowadzenie do składu nowych oraz "nowych-starych" zawodników. W sobotę na cały dzień dołączyła drużna Gromu Ostrów Maz. Oba zespoły rozegrały gry sparingowe i miały doskonałą okazję sprawdzenia stopnia przygotowania do turnieju. W sumie w zgrupowaniu wzięło udział 12 zawodników warszawskich oraz 7 graczy gospodarzy.

Właściwą ocenę będzie można postawić podczas najbliższej soboty i niedzieli w Radomiu. Zawodnicy wykonali wielką pracę, która w połączeniu z regularnymi treningami Four Kings w trakcie wakacji powinna przynieść efekty. Szczególnie jest to ważne w przypadku drugiego składu Warszawy, który po raz pierwszy wystąpi w silniejszej grupie i wymagania stawiane przez przeciwników będą zdecydowanie wyższe jak dotychczas. Liczę, że zespół sprosta temu wyzwaniu i nawiąże walkę z bardziej utytułowanymi przeciwnikami.

Bardzo cieszy udział nowych zawodników w składzie Four Kings. W tym sezonie powróciło kilku wcześniej grających oraz pojawiło się kilku zupełnie nowych. W Ostrowii obok między innymi Sławka Besowskiego (dziewięć lat przerwy w treningach) obserwować mogliśmy Jacka Wanica (osiem lat przerwy) oraz zupełnie nowego, szalenie obiecującego Tomasza Witkowskiego. Zarówno Jacek jak i Tomek, z przyczyn regulaminowych nie wezmą udziału w najbliższym turnieju ligowym, jednak już w trakcie pucharu ligi mogą być wyraźnym wzmocnieniem dla drużny. Obecny skład zespołu obejmuje 20 zawodników i należ tylko ubolewać, że jeszcze nie wszyscy mogą pojawić się na parkietach ligowych.

Rozegrane mecze sparingowe pokazały, że jeszcze wielka praca jest do wykonania w trakcie treningów. Cieszy coraz lepsze przygotowanie indywidualne w tym szybkościowe i wytrzymałościowe, co może mieć decydujące znaczenie podczas gier z najbliższymi przeciwnikami ligowymi. Zdecydowanie powinniśmy poprawić elementy taktyczne, szczególnie w obronie i w stałych fragmentach gry. Ważne jest wprowadzanie nowych zawodników i stałe poszerzanie składu na wszystkich pozycjach. Powoduje to zdrową rywalizację między zawodnikami, mobilizując do efektywniejszej pracy na treningach i zaangażowania w trakcie zawodów. Najlepiej obserwować to można wśród graczy kadry narodowej. Ich dominacja w trakcie gier ligowych i sparingowych w stosunku do pozostałych krajowych zawodników nie podlega dyskusji. Wystawienie w tym sezonie drugiego składu Four Kings powinno w kolejnych rozgrywkach przynieść wymierne efekty.

Serdecznie dziękuję całemu zespołowi Gromu za udział w zgrupowaniu i możliwość rozegrania gier kontrolnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji i sprawnym przebiegu spotkania w Ostrowii oraz wszystkim zawodnikom warszawskim którzy w nim wzięli udział.

Rafał Skrzypczyk

IWRF    |    Forum