rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Regionalne zgrupowanie zawodników Rugby 24.08.2008

W dniach 21 - 24.08 2008 w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się po raz pierwszy wyjazdowe zgrupowanie taktyczno-treningowe Rzeszowskiej Drużny Rugby na Wózkach "Flying Wings".

Od pierwszego dnia treningowego towarzyszyły nam niesamowite upały, mimo tego zawodnicy trenowali z wielkim poświeceniem. Treningi odbywały się 2 razy dziennie po 3 godziny. W czasie nich skupialiśmy się nad poprawą kondycji fizycznej, wytrzymałością, pracowaliśmy również nad perfekcją poszczególnych fragmentów gry. Na koniec treningów zawsze odbywał się krótki sparing. Wieczorami zaś odbywały się pogawędki, na których analizowaliśmy dany dzień treningowy. W sobotę dodatkiem do analizy była dyskusja nad przepisami zakończona niespodzianką, czyli quizem z przepisów przygotowanym przez sędziny.

Te trzy dni treningowe, które bardzo szybko upłynęły można zaliczyć do bardzo udanych przygotowań przed III turniejem ligowym. Warunki socjalne, jakie panowały w ośrodku, czyli w jednym miejscu hala sportowa, pokoje, restauracja, przyczyniły się do tego, iż miedzy wyczerpującymi treningami był czas na odpoczynek, a pyszne jadło podtrzymywało naszych zawodników w dobrej formie fizycznej.

W zgrupowaniu uczestniczyło 14 osób, które już myślą o kolejnym takim szkoleniu.

Gorąco dziękuję trenerowi, zawodnikom, sędziom, ekipie technicznej za włożony trud, aby zgrupowanie tak sprawnie i udanie się odbyło.

Lucyna Przybyło

IWRF    |    Forum