rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Obóz szkoleniowy Rugby na wózkach 15.07.2008

W miniony weekend po raz kolejny odwiedziliśmy Łomianki. Powoli tradycją staje się fakt, że obozom szkoleniowym w tej miejscowości towarzyszą niemiłosierne upały. Nie będzie zatem przesadą stwierdzenie, że nasi uczestnicy pracowali w "pocie czoła".

Mimo ciężkich warunków atmosferycznych nasi dzielni rugbiści spisali się znakomicie. Jak zwykle obóz podsumować można jednym zdaniem: niech żałuje kto nie był! Bardzo żałujemy, że kilka osób wycofało się dosłownie tuż przed terminem. Początkowe zniechęcenie organizatorów spowodowane brakiem odzewu wśród drużn, popadło szybko w zapomnienie dzięki niesamowitej atmosferze szkolenia, która wpłynęła na chęć kontynuowania programu. Jak zwykle na tego typu szkoleniach, najliczniej stawiły się Warszawa oraz Lublin - na te drużny zawsze można liczyć. Oby ich zaangażowanie w programy fundacyjne skutkowało coraz większą pewnością na boisku!

Oprócz typowych treningów wprowadzających do dyscypliny zawodnicy mieli okazję wziąć udział w pogadankach dotyczących przepisów gry, które zakończone zostały konkursem z nagrodami. Chyba na żadnym szkoleniu zawodnicy wraz z serwisem z własnej woli nie studiowali jeszcze tak pilnie przepisów! Mamy nadzieję, że doświadczone drużny będą miały od tej pory duże oparcie w swoich nowych zawodnikach! Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość analizy video meczu rozegranego w trakcie spotkania. Wielu z nich stwierdziło, ze jest to najlepszy sposób na zrozumienie własnych błędów.

Uśmiechy na twarzy pojawiały się również po nasyceniu wspaniałymi w tym roku posiłkami. O ile rok temu menu nie wszystkich satysfakcjonowało, tym razem nawet najwięksi maruderzy nie mogli znaleźć nic, nad czym mogliby pobiadolić. Duuużo owoców, słodki deser, drugi obiad zamiast kolacji - każdy chciałby tak jeść w domu.

Sprawna organizacja oczywiście nie byłaby możliwa bez naszego pracującego jak mróweczki serwisu. Pewnych problemów nastręczało jedynie rozróżnianie naszych klonów - bliźniaków, którzy co prawda obiecali nosić koszulki w różnych kolorach - czasami jednak nie pozostawało nic innego jak rozpoznawanie ich po butach. Mimo wszystko również serwis miał na tym obozie pięć minut dla siebie - co poniektóre ranne ptaszki jeszcze przed śniadaniem zdążały zaliczyć pływalnię.

Wszystkim uczestnikom oraz naszemu nieocenionemu serwisowi dziękujemy za udział w szkoleniu!

Magda, Tomek i Juri

IWRF    |    Forum