rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Znamy już wyniki II Turnieju 25.06.2009

Początek wakacji był dla polskich rugbistów okazją do zweryfikowania swoich możliwości i oceny umiejętności, jakich nabyli podczas ostatnich sześciu miesięcy treningów. Tradycyjnie już w trzeci weekend czerwca rozegraliśmy II Turniej Ligowy.

Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju została drużyna „Flying Wings” z Rzeszowa. Mocny skład zespołu, którego zawodnicy stanowią w znakomitej części skład kadry narodowej, pozwala na jej dynamiczny rozwój i sprawia, że team coraz trudniej jest doścignąć w poziomie sportowym. Zaraz poniżej pierwszego miejsca toczy się natomiast coraz bardziej zacięta walka o podium. Wyrównane mecze drużyn z grupy A stają się coraz bardziej widowiskowe, a atmosfera pozytywnej rywalizacji wzbudza zainteresowanie wszystkich osób biorących udział w turnieju. Wyrazy uznania należą się również drużynie „Brave Snails” z Lublina, która udowodniła na tym turnieju, że jej awans do grupy B nie był przypadkiem. Wszystkich zainteresowanych rezultatami spotkań zapraszamy do zapoznania się z wynikami turnieju.

Pozorna rutyna turniejów ligowych to tylko złudne pozory. Na każdym turnieju dzieje się coś nowego, co sprawia, że każdy z nich jest inny, na swój sposób wyjątkowy. A powodów do niepewności i napięcia dla zawodników tym razem było naprawdę sporo. Po pierwsze – nowi rywale. Polskie drużyny coraz częściej szukając sposobu na wzmocnienie swojego składu sięgają po zagranicznych zawodników. W ten sposób na turniejach możemy gościć tetraplegików z Czech i Niemiec. Dzięki nim nasze zawody stają się ciekawsze, a wzajemna wymiana doświadczeń z pewnością przynosi korzyść każdemu zawodnikowi.

Dużym wydarzeniem w trakcie turnieju była obecność zagranicznych klasyfikatorów: Katherine Payern ze Szwajcarii oraz Sofii Beloka z Belgii. Klasyfikacja szesnastu najbardziej kontrowersyjnych zawodników naszej ligi wzbudziła wiele emocji. Jej skutkiem będą na pewno duże zmiany w ustawieniu taktycznym zespołów podczas kolejnych turniejów. Punktacja zawodników poddanych klasyfikacji przedstawia się następująco:

Bugaj Patryk Four Kings 2,0
Firlej Przemysław Brave Snails 4,0
Wełpa Rafał Brave Snails 2,5
Adach Piotr Brawe Snails 1,5
Goebel Joanna Piecobiogaz 2,0
Drobnik Jarosław Piecobiogaz 3,5
Gustaw Tomasz Garbate Anioły 2,0
Koń Piotr Flying Wings 2,0
Pieczka Marek KS Devils 3,5
Mazur Tomasz KS Devils 3,0
Suchański Patryk KS Devils 3,0
Radomski Zbigniew TetraGryf 2,0
Henicz Arkadiusz TetraGryf 2,5
Węgrzik Franek Sitting Bulls 2,0
Rzegucki Sławomir Sitting Bulls 2,5

W trakcie turnieju odbyły się warsztaty dla osób, które w przyszłości będą ubiegać się o certyfikat klasyfikatora. Nawiązanie stałej współpracy z zagranicznymi klasyfikatorami stało się milowym krokiem na drodze rozwoju polskiego rugby na wózkach. Cieszy fakt, że cały proces odbywał się w przyjemnej atmosferze, zostawiając pozytywne wrażenia po obydwu stronach.

IWRF    |    Forum