rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Obóz szkoleniowy dla nowych zawodników 30.06.2009

Żeby dojść do poziomu zawodnika walczącego o stopnie podium w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby na Wózkach, trzeba gdzieś rozwinąć skrzydła. Pierwsze spotkanie ze sportem nasi tetraplegicy mają zwykle podczas obozów Aktywnej Rehabilitacji. Właściwy początek kariery stanowi jednak obóz szkoleniowy dla nowych zawodników. To właśnie na tym zgrupowaniu potencjalni zawodnicy mają okazję uczestniczyć w profesjonalnym treningu rugby na wózkach, przymierzyć się do sportowego wózka, poznać podstawy przepisów, a w końcu rozegrać pierwszy w swoim życiu prawdziwy mecz, ze wszystkimi zasadami obowiązującymi podczas sankcjonowanych turniejów.

Tegoroczny obóz odbędzie się w terminie 9-12 lipca w podwarszawskich Łomiankach. Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe już po raz trzeci gościć będzie naszych rugbistów. W tym roku dodatkowo poszerzamy swoją działalność. Równolegle w ośrodku będzie odbywało się szkolenie dla sędziów boiskowych rugby na wózkach. Mamy nadzieję, że wzajemna wymiana doświadczeń przyniesie korzyści zarówno zawodnikom, jak i sędziom.

Chętnych do obejrzenia pierwszych przygód ze sportem zapraszamy na mecz pokazowy, który zostanie rozegrany w sobotnie popołudnie.

IWRF    |    Forum