rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Regionalne zgrupowanie zawodników rugby na wózkach rzeszowskiej drużyny Flying Wings 31.08.2009

W dniach 27.08–30.08.2009 w malowniczo położonej miejscowości Czudec odbyło się  zgrupowanie rzeszowskiej drużyny rugby na wózkach "Flying Wings". Czudeckie strony okazały się bardzo gościnne i przyjazne dla osób niepełnosprawnych, bardzo dobre warunki hotelowo–halowe okazały się być zachęcające do organizowania przedsięwzięć sportowych.


Było to zgrupowanie treningowe przygotowujące również do zbliżającego się Turnieju Ligowego w Radomiu. Przygotowanie strategiczno–taktyczne dało świeże spojrzenie na możliwości poszczególnych zawodników, i pozwoliło omówić pojawiające się wątpliwości. Wszyscy uczestnicy zgrupowania, jak zawsze punktualnie i w komplecie, stawili się na miejscu w porze kolacyjnej, by móc rozgościć się w hotelu, a potem zjeść kolację i zregenerować siły przed czekającymi ich intensywnymi treningami oraz przewidywanymi wakacyjnymi upałami. W dobrych nastrojach i z nieodłącznym  sprzętem „klimatyzacyjnym” żadne upały nie mogły być straszne.


Wyśmienita kolacja przerosła nasze oczekiwania, zwłaszcza pod względem ilościowym!!!,  tak było już do końca zgrupowania, a nawet jeszcze lepiej. Mila i serdeczna obsługa kuchni od razu zintegrowała się z cala drużyną, wszyscy czuliśmy się wyjątkowo dobrze. Sycące posiłki zapewniały wystarczającą ilość energii na czekające nas mordercze treningi.


Codzienne zmagania rozpoczynały się indywidualnie, wcześnie rano…., jedynie pory posiłków i treningów były z góry określone i przez wszystkich oczywiście przestrzegane. Każdego dnia odbywały się dwa treningi z przerwą na obiad, kibicowanie siatkarzom i siatkarkom podczas meczów sparingowych, oraz zmiany szytek, których pod koniec zaczynało brakować. Pierwszy trening trwał 3 godziny, a następny 4 godziny z kilkuminutowymi przerwami na uzupełnienie płynów. Treningi prowadzone były przez „wciąż energicznego” trenera, który dawał  z siebie wszystko i tak samo jak zawodnicy nie szczędził siebie, wylewając na parkiet ostatnie poty przy skocznej muzyce, która umilała wysiłek. Treningi obfitowały w różnorodne ćwiczenia, z elementami gry, jak i samą grę, oraz dyskusje na temat spraw technicznych, strategicznych, nie wspominając  o wielokrotnych kolizjach, upadkach i masie opatrywanych drobnych otarć. Poszczególne treningi na zgrupowaniu przedstawiały się w następujący sposób:  na pierwszym treningu odbyło się dużo ćwiczeń bez i z piłką,  pojedynczo i w dwójkach.  Na drugim treningu były ćwiczenia w trojkach, z elementami gry,  taktyką w obronie strefą, oraz taktyką w  ataku.

Nadeszła niedziela i ostatni trening, podczas którego rozegrany został pełny mecz rugby z zastosowaniem wszystkich przepisów. Gra była perfekcyjna i każdy szczegół dopracowany.  Pokibicować przyszedł również jeden z niepełnosprawnych radnych oraz Sołtys Czudca.

Na zakończenie zgrupowania zadowolony trener podziękował wszystkim za włożony wysiłek i sportową rywalizację. .
Po obiedzie wszyscy rozjechali się do swoich domów, a kadrowicze wyruszyli w podróż pracować przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

 Ewa Peszkowska

IWRF    |    Forum