rugby.far.org.pl
far.org.pl
Rozgrywki ligowe O grze Kalendarium Galeria Kontakt
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
far.org.pl
Znamy już wyniki II Turnieju! 28.06.2010

Radom tym razem nie był dla nas przychylny – przywitało nas rozkopane miasto i korki – dojechanie na halę sportową stało się więc nie lada wyzwaniem! Pogoda w tym roku również nie rozpieszcza, ale chłodne lato akurat sprzyja naszym zawodnikom. Siódme poty wywołane zaciętą walką sportową zawodnicy wylewają na boisku pomimo chłodnej temperatury.

Rozgrywki rozpoczęły się stresująco nie tylko dla zawodników, ale i dla organizatorów. Z powodów zdrowotnych nasz turniej uszczuplił się o kilku czołowych zawodników, a także sędziów.  Szybka reakcja Głównego Sędziego Ligi pozwoliła na sprawne przeprowadzenie zawodów, wyniki meczy pozostawały jednak zagadką. Składy drużyn, zwłaszcza w grupie A, były mocno osłabione. Można z przekonaniem stwierdzić, że było to powodem słabego występu drużyny Grom z Ostrowii Mazowieckiej. Wielkim sukcesem zakończył się natomiast występ drużyny Skorpion Polkowice, która zdołała utrzymać się w grupie B.

Na czerwcowe turnieje tradycyjnie już zapraszamy zagranicznych klasyfikatorów. W tym roku na naszych zawodach gościła Lenka Slovackova z Czech, która wraz z Izabelą Franczak i Agnieszką Czerską klasyfikowała zawodników, którzy nie otrzymali jeszcze dotychczas oficjalnej klasyfikacji.

II turniej będziemy mogli obejrzeć w obiektywach dwóch kamer. Relację z tego spotkania realizowała radomska telewizja DAMI. Podczas całego turnieju towarzyszyła nam natomiast ekipa, która zrealizuje krótki reportaż z tego wydarzenia.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy – wolontariuszom, którzy przez cały piątek przygotowywali z nami halę do zawodów, sędziom stolikowym z V LO im. Romualda Traugutta w Radomiu, firmie GTM za serwis wózkowy oraz ekipie sprzątającej halę w niedzielę po zawodach. Bez Was turniej by się po prostu nie odbył!

Wyniki turnieju

Galeria

Magdalena Bogdan

IWRF    |    Forum